Internet / Měření rychlosti internetu

Pozor na finty některých poskytovatelů

Nevíme, zda ještě někdo z konkurenčních firem používá takzvané "finty ohledně měřené a reálné rychlosti", ale abychom všechny na toto upozornili a zároveň popsali, v čem tato pro klienta nepříjemná "finta" spočívá, popisujeme vše přímo v tomto manuálu, který si můžete stáhnout kliknutím na odkaz v záhlaví. Sdělujeme, že u nás jsme nikdy tyto "finty" nepoužívali a nikdy používat nebudeme.

Jak měřit rychlost internetu

Jelikož nekteré měřiče nevykazují vždy přesné výsledky co se týče měření rychlosti internetu, rozhodli jsme se udělat manuál s doporučením jak rychlost testovat a popis našich zkušeností, kde často vznikají nesrovnalosti. Opět ctíme nezávislost testerů, proto uvádíme více testovacích nástrojů.

Zdá se mi, že se mi občas internet zadrhává jde to nějak prověřit?

My, stejně jako každý solidní poskytovatel intenretu máme kontrolní mechanismy, které monitorují jak cestu k Vám, našim klientům, tak i směrem do internetu. Pokud je nějaký problém, většinou se ozýváme sami, protože to vidíme ve statistikách. Problém tedy ve většině případů je buďto v pomalém nebo "zaneřáděném" PC - zhruba v 60% případů, nebo nastává někde dál v internetu, což my samozřejmě nedokážeme ovlivnit - zhruba v 30% případů. Zbývajících 10% jsou oprávněné reklamace. Ale abyste měli jistotu, že je tomu opravdu tak, jak si myslíte, zasíláme Vám manuál jak si toto otestovat.

Sídlo firmy - Hať ul.Lipová 78